Корисні статті та матеріали

Практикум для батьків "Надійне місце"

Ця вправа - одна з можливостей відновити сили і внутрішню рівновагу на тлі повсякденного стресу і конфліктних ситуацій, що періодично виникають. Увечері перед сном ви можете присвячувати деякий час цій фантастичній подорожі, що, безумовно, сприятиме гарному сну.


Лягте або зручно сядьте (так, щоб ступні ніг стикалися з підлогою).

Не кваплячись зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, відчуйте розслаблення у всьому тілі. Уявіть, як повітря проходить крізь грудну клітку та наповнює легені. Направте його далі, вниз, щоб він заповнив живіт, і повільно та глибоко видихніть. Повторіть це кілька разів, уявіть собі простір, у якому ви почувалися б найбільш комфортно. Вибране вами місце має існувати виключно у вашій уяві, не будучи ні частиною вашого будинку, ні яким би там не було іншим місцем, вже відомим вам, оскільки будь-яке з них буде пов'язане з якимись зовнішніми подразниками і нагадуватиме про повсякденні турботи, не даючи. зосередитися.

Як можна детальніше, в деталях постарайтеся побачити, як міг би виглядати простір, в якому ви відчували б себе в повній безпеці - так, що ніхто і ніщо не завдавало б вам занепокоєння.

Тепер у вас є час задуматися про те, які звуки ви хотіли б почути (голос птахів або тварин, шелест листя), згадайте або уявіть собі приємні запахи.
Озирніться: чи все так, як вам хочеться? Чи не обмежуйте свою фантазію. Що ще можна було б змінити для гарного самопочуття? Це місце належить вам і створене для того, щоб ви відчували себе там якомога спокійніше, комфортніше, не відчували напруги. Закінчивши, огляньтеся ще раз і додайте останні штрихи.

Побудьте там стільки, скільки вам захочеться, та поступово повертайтеся. Знову зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, потягніться, випряміть руки та ноги, не поспішаючи розплющити очі.

Матеріал для відео-лекції "Прив'язаність і батьківство: що це значить - бути батьком?"
Медитація з книги К.Бріша

Вєжис Марина,
психолог в сфері дитячо-батьківських відносин, нейропсихолог
Батькам