Корисні статті та матеріали

Практика "Розмова з малюком"

Медитативна практика для молодих батьків. Спрямована на формування надійної прив'язаності і налаштування на малюка. Ви зможете "поговорити" з майбутнім малюком.

Буде корисна, якщо:
  • ви відчуваєте тривогу або хвилювання
  • бажаєте проводити більше часу з малюком
  • відчуваєте, що вам потрібно краще налаштуватися на малюкаПРАКТИКА

«Розмова з немовлям»

Майбутні батьки можуть разом почати розмову з малюком.
Сядьте зручніше, бажано відчуваючи ступнями ніг підлогу або поверхню землі. Я спробую описати, якою могла б бути ваша розмова.

Зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, щоб почувати себе спокійно та спокійно. По можливості, уявіть собі, що повітря, що вдихається, проходить по тілу до самого живота.

Подумки наблизьтеся до малюка і запитайте, чи є у нього зараз бажання бачити вас. Можливо, ви тихенько постукаєте і прислухаєтеся до відповіді. Якщо малюк не проти цього візиту, спробуйте уявити, як він зустріне вас. Постарайтеся побачити, як дитина виглядає, що її оточує, як вона почувається; поговоріть із ним.

Можна прямо спитати малюка, як у нього справи, і почекати його відповіді. Все це відбуватиметься у вашій уяві. Можливо, ви почуєте, що дитина чекає від вас, які у неї уявлення та бажання. Погостювавши таким чином у малюка, скажіть йому перед тим, як піти, що ви ще із задоволенням побуваєте у нього. Попрощайтеся так, як це природно для вас, або подумайте про те, яким би ви хотіли бачити розлучення з малюком.

А тепер у своєму темпі, не поспішаючи, повертайтеся в колишню реальність: зробіть кілька глибоких вдихів, потягніться, відчуйте своє тіло в русі і під кінець розплющте очі, якщо, звичайно, весь цей час вони були закриті.


Матеріал для відео-лекції "Прив'язаність та батьківство: що це значить - бути батьком?"
Медитація з книги К.Бріша

ЗАВАНТАЖИТИ "Розмова з немовлям" у PDF

Вєжис Марина,
психолог в сфері дитячо-батьківських відносин, нейропсихолог
Батькам